KVIEČIAME APSILANKYTI PANEVĖŽIO BENDRUOMENIŲ RŪMUOSE IR

SUSIPAŽINTI SU RŪMŲ VEIKLA!
 

VII Tarptautinis šokių ir muzikos festivalis „Prie Nevėžio“

 IGP2926 web ecea9

Tarptautinis šokių ir muzikos festivalis „Prie Nevėžio“ pirmą kartą surengtas Panevėžio mieste ir apskrityje 2004 m. gegužės 1-3 dienomis. Šiuo renginiu mieste buvo pažymėtas reikšmingas šaliai įvykis - Lietuvos įstojimas į Europos Sąjungą. Šventiniuose koncertuose dalyvavo Baltijos šalių meno kolektyvai.

Švenčiant Panevėžio miesto gimtadienį rugsėjo 8-10 dienomis vėl suskambės jau VII-ojo Tarptautinio šokių ir muzikos festivalio „Prie Nevėžio“ akordai. Baigiamajame festivalio koncerte „Čia Lietuva“ Senvagės scenoje suksis Bendruomenių rūmų meno mėgėjų kolektyvai ir svečiai iš užsienio:

Andzeli (Latvija) kultūros centro vyresniųjų šokių kolektyvas „Eži”, vadovas Aivar Platacis.

Daugpilio (Latvija) Latvių kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Saime”, vadovė Vilma Taraude.

Talino (Estija) Prancūzų licėjaus liaudiškų šokių ansamblis „Leesikaad”, vadovė Kristiina Siig.

Chelmno (Lenkija) kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Chelmno”, vadovė Mariola Piedzia.

Gori (Gruzija) šokių ir dainų ansamblis „Gori“, vadovas Sandro Kavsadze.

Sekmadienio popietę kviečiame į Senvagę kartu, pasidžiaugti savo ir svečių kolektyvais, pasigėrėti tautinių kostiumų raštais. Juk šie metai Lietuvoje – tautinio kostiumo metai!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KELEIVIAMS ŽINOTINA!

Dėl Panevėžio miesto gimtadienio renginių nuo 2017 m. rugsėjo 8 d. 7.00 val. iki rugsėjo 10 d. 18.00 val. bus nutrauktas eismas Elektros gatve. Miesto maršrutiniai autobusai Nr.4 į Vaivadus važiuos Smėlynės, Senamiesčio gatvėmis, Nr.6 ir Nr.6A į J. Janonio g. ir geležinkelio stotį – Smėlynės, Marijonų gatvėmis.

2017 m. rugsėjo 10 d. nuo 7.00 val. iki 18.00 val. bus nutrauktas eismas J. Urbšio gatve. Miesto maršrutiniai autobusai Nr. 4 į Molainius, Nr.6 į Pajuostį ir Nr.6A į Dembavą važiuos Respublikos, P. Puzino, A. Mackevičiaus, A. Smetonos gatvėmis, Nr.16 į abi maršruto puses – Respublikos, P. Puzino, A. Mackevičiaus, Vasario 16-osios gatvėmis. P. Puzino gatvėje prie pataisos namų bus pastatyti laikini autobusų stotelių ženklai.

2017 m. rugsėjo 10 d. nuo 17.00 iki 19.00 val. pagrindinėmis miesto gatvėmis žygiuos šventinės eisenos dalyviai. Dėl to neišvengiamai sutriks miesto autobusų eismas, todėl atsiprašome keleivių dėl būsimų nepatogumų ir tikimės jų supratingumo.    

Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

viršelis web 14849

Panevėžio 514-asis: nauja, nepaprasta, nematyta

Rugsėjo 8-10 dienomis mūsų laukia didžiausia Panevėžio šventė – 514-asis miesto gimtadienis. Jau tampa gražia tradicija, kad kasmet visus projekto renginius ir detales susieja viena tema. Šįsyk – „Panevėžys atsinaujina“. Ja Savivaldybė su šventės rengėjais Bendruomenių rūmais nori akcentuoti ir miesto pokyčius, ir pasiūlyti panevėžiečiams, miesto svečiams iš arčiau pažvelgti į įvairias naujoves ir naujienas: meno, technologijų, žaidimų, technikos ir kt. Sudarydami programą tikimės ir viliamės: jums patiks.

Taigi ko sulauksime?

Šiuolaikinio meno stebuklų. Į gimtąjį miestą su Gyčio Ivanausko modernaus šokio teatru grįš panevėžietė menininkė Monika Dirsytė. Ji parodys savo naujausią performansą – „Niekas neatims manęs iš manęs“. Juo ginama kiekvieno teisė ir galimybė būti savimi, kalbama apie kiekvieno mūsų unikalumą. „Kartais dirbame darbus, kurių galbūt nemėgstame, atsiduriame situacijose, kuriose tarsi esame bejėgiai, kartais likimas ir žmonės žaidžia su mumis. Nepaisant to, mes vis tiek liekame skirtingi ir nepakartojami. Ir kiekvieną akimirką, kol esame gyvi, mūsų širdys žino, kad niekas neatims mūsų iš mūsų“, - teigia M. Dirsytė.

Pirmąkart Panevėžyje pasirodys „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas urbanistinio šokio teatras „Low Air“. Performatyviu gatvės šokio spektakliu „Vaivorykštė“ autoriai atkreipia dėmesį į viešųjų erdvių dabartį ir praeitį, atsigręžia į globalizacijos užmirštas, renovacijos paliestas vietas, naujai pažvelgia į miesto procesus.

Kitas „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas šiuolaikinio šokio teatras iš Klaipėdos „PADI DAPI Fish“ gatvės performansu pasakos apie šiuolaikinį Panevėžį – per įgarsintus miesto iškilių asmenybių, kūrėjų tekstus, muziką ir judesį.

Performansą „Įtemptas laikas“ pristatys menininkė Židrija Janušaitė, „Svarbi diena“ apie šventės fenomeną – Kristina Marija Kulinič, eksperimentinę muziką ir performansą ,,Garsas čia ir dabar“ – Arma Agharta, Morrigun, Morken (Norvegija).

Naujųjų technologijų. Atsiras lego ir mintimis valdomų robotų zona, kur vaikai galės pažaisti, suaugusieji – išbandyti savo minčių galią.

Vyks mokslo šou „Atradėjas“. Bus galima pasigaminti dirbtinio sniego, muilo košės, išmaniojo plastilino, eksperimentuoti su magiškais maišais, pažaisti su muzikiniais vamzdžiais, išvysti dirbtinę vaivorykštę, išgirsti griaustinio trenksmą, dalyvauti dūmų eksperimente, išbandyti kamuolį be gravitacijos, pajusti tikrąją rankų energiją, sužinoti apie ledinį kvėpavimą ir t. t.

Netrūks ir kitokios interaktyvios veiklos. Apsilankysite Iliuzijų muziejaus ekspozicijoje. Išvysite nesudėtingas optines iliuzijas, interaktyvius įrenginius – veidą suliejantį veidrodį, mintimis valdomą žaidimą ir kt. Gatvės gimnastikos mokys ir interaktyvią treniruotę ves „Broliai akrobatai“. Galėsite išbandyti „KangooJumps“ – naują fitneso ir aerobikos programą mūvint specialius batus.

Būsite pakviesti į ateities šukuosenų grožio saloną, šalies dizainerių mugę ,,Design for life“, aludarių, saldumynų šventes, veiks naujų, modernių automobilių paroda ir kt.

Koncertai? „Daddy Was A Milkman“, GJAN, Zip FM diskoteka su DJ Simona Bandita, DJ Donatello, Monika Linkytė, „Lemon Joy“, Saulius Prūsaitis su grupe, Leon Somov&Jazzu ir kt.

Kas dar? Oro balionai, populiarioji šventinė eisena, atviros dailininkų dirbtuvės, mugė, pramogų parkai, plaukiojimo terasos, Tautinio kostiumo diena, pučiamųjų orkestrų festivalis „Dūdų vasara“, kinas po atviru dangumi, naujųjų technologijų ir muzikos šou su smilgininkais, lazeriais, fejerverkais, laivų, spektakliai, inovatyvių plaukimo priemonių varžybos, grafičių gatvės meno čempionatas, mados podiumas, automobilių slalomas, gatvės gimnastų, krepšinio, futbolo, orientavimosi sporto varžybos, Lietuvos galiūnų čempionato finalas...

Taigi turime daugiau kaip 100 priežasčių dalyvauti 514-ojo miesto gimtadienio šventėje. Susitinkame?

Visa gimtadienio programa jau netrukus bus paskelbta www.panevezys.lt, www.pankultura.lt. Artėjančios šventės pulsą galite pajusti Panevėžio gimtadienio „Facebook“ paskyroje.  

Miesto savivaldybės komunikacijos skyrius

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

514-asis Panevėžio gimtadienis: naujovių ir inovacijų šventė

paneveziogimtadienioeisenamiestogatvemis 1f7cf

Rugsėjo 8-10 dienomis miestas švęs 514-ąjį gimtadienį. Jo tema – „Panevėžys atsinaujina“. Savivaldybė ir šventės organizatorius Bendruomenių rūmai kviečia įsilieti į tris dienas truksiančių renginių sūkurį. Ne tik kaip žiūrovus, bet ir kaip aktyvius dalyvius.

Rugsėjo 9 d., šeštadienį, 12-16 val. Laisvės aikštėje įkurkime inovatyvų Menų ir technologijų labirintą, organizuokime edukacines, interaktyvias veiklas, Panevėžyje ir visoje šalyje gaminamos naujos produkcijos, technikos, įrenginių, išradimų pristatymus. Pasinaudokime galimybe prisistatyti, pasireklamuoti, pabūti matomi, sudominti, tiesiog tapti didelės bendruomenės dalimi…

Vienu gražiausių akcentų vėl taps rugsėjo 9 d. organizuojama šventinė eisena, kurią kasmet papildo vis daugiau lopšelių-darželių ir mokyklų, kultūros ir meno, sporto kolektyvų, bendruomenių, įstaigų ir organizacijų. Šiemet organizatoriai akcentuos atsinaujinimą, tad planuojama įtraukti daugiau pavienių gyventojų – eiseną ves mažieji panevėžiečiai, tėveliai su kūdikiais vežimėliuose – mūsų miesto ateitis. Važiuokime, eikime su naujausia technika, netradiciškai muzikuokime. Pradžiuginkime, nustebinkime vieni kitus savo sumanymais.

Į eiseną švietimo, mokslo, kultūros, verslo institucijas, pavienius žmones, grupes, bendruomenes ir kt. kviečiame registruotis el. p. laima@pankultura.lt, tel. 8 615 55713 (Laima Sereikienė), motorizuotus dalyvius – el. p. kro@pankultura.lt, tel. 8 612 04323 (Remigijus Gudonis).

Jau dabar planuojami avangardinės mados kolekcijų pristatymai. Norintieji parodyti savo išmonę ir kūrybiškumą registruojami el. p. projektai@pankultura.lt, tel. 8 698 14970 (Judita Kačinskaitė).

Tradiciją tęsia dienraštis „Sekundė“ – vėl vyks netradicinių plaukimo priemonių varžybos „Laivas-improvizacija”. Kviečiame dalyvauti, surengti atrakciją sau ir žiūrovui įmones, įstaigas, organizacijas, kolektyvus. Juk linksma įgula privers (ar bent pabandys priversti) plaukti bet kokį daiktą? Varžybų dalyvius kviečiame registruotis UAB „On Media“ tel. 8 656 32073, el. paštu laurynas@onmedia.lt.

Panevėžiečiai, įstaigos, įmonės ir organizacijos savo pasiūlymus, pageidavimus dėl interaktyvios veiklos gali teikti el. p. miestogimtadienis@pankultura.lt, renginiuorganizavimas@pankultura.lt, tel. 8 698 83884 (Jurgita Rimšė), 8 682 46901 (Nijolė Kubiliūnienė).

Miesto savivaldybės komunikacijos skyrius