2020 m. sausio - gruodžio mėn.
KVIEČIAME UŽSISAKYTI

Ziemos gele 1 cc57c

Virtuali paroda-konkursas „Žiemos gėlė“ ❄️❄️

Kviečiame lopšelių-darželių priešmokyklinukų grupių vaikus, pradinių klasių mokinius, jų mokytojus, šeimas nuo 2020 m. lapkričio 16 d. iki gruodžio 7 d. atsiųsti kokybišką savo sukurto kūrybinio darbo, kuriame atsispindėtų įsivaizduojama žiemos gėlė, nuotrauką adresu: rumuprojektai@pankultura.lt.

Konkursui pateikiamas kūrybinis darbas turi būti: erdvinis, atliekamas įvairia technika (lipdymas, konstravimas ir kt.) ir įvairiomis priemonėmis (modelinas, plastelinas, tekstilė, gamtinės medžiagos, antrinės medžiagos ir kt.).
Erdvinių darbų dydis ne didesnis nei 50x50 cm. Prie nuotraukos turi būti pateikiama informacija: vardas, pavardė, amžius, švietimo įstaigos pavadinimas, el. pašto adresas. Daugiausiai lankytojų patiktukų surinkusiems trims kūrybiniams darbams bus skirti bilietai į artimiausiu metu įvyksiantį renginį bendruomenių rūmuose. Konkurso laimėtojai bus apdovanoti diplomais. Visi konkurso dalyviai ir mokytojai bus apdovanoti  padėkos raštais, kurie juos pasieks nurodytu elektroniniu paštu.

Virtualios parodos-konkurso „Žiemos gėlė“ nuostatai.

Kaip atsirado zeme web 92822

Edukacinis šešėlių teatro spektaklis „Kaip atsirado žemė“

Edukacinė programa aktuali pradinių klasių mokiniams. Edukacijos metu per meninę teatro formą supažindinsime su lietuvių liaudies sakmėmis ir atskleisime šešėlių teatro galimybes. Šešėlių teatras – vienas seniausių lėlių teatro rūšių į Europą atkeliavęs iš senovės Tolimųjų Rytų šalių apie 1767 m. Tuomet jis turėjo netik didžiulį ekraną, bet ir dažytas jaučio odos figūras. Tai paslaptingas, įdomus reiškinys, turintis dideles meninės raiškos galimybes. Šiandien jis patrauklus dar ir todėl, kad neįmantrų, nesudėtingą šešėlių teatrą gali susikurti kiekvienas. Pirmoje renginio dalyje mokiniai matys šešėlių teatro spektaklį pagal etnografo Norberto Vėliaus užrašytą lietuvių liaudies etnologinę sakmę „Kaip atsirado žemė“. Dalyviai pamatys populiariausius veikėjus: Dievą - kūrėją, na ir Velnią – nepailstantį griovėją... ir sužinos kuo baigėsi gėrio ir blogio kova. Po spektaklio kartu su mokiniais žaismingai diskutuosime apie tai kaip baltai aiškino įvairius gamtos reiškinius. Kadangi dažniausiai lietuvių liaudies sakmės neilgos, nesudėtingos struktūros jas lengva įsiminti ir atkartoti. Todėl antroje renginio dalyje mokinius kūrybinėse dirbtuvėse supažindinsime su dar trimis lietuvių liaudies sakmėmis („Nukalta saulė“, „Vilko bajorystės dokumentai“, „Paukščių karaliaus rinkimai“) ir pakviesime į teatro dirbtuves. Pasirinkę vieną iš pateiktų sakmių, išsamiai aptarsime jos turinį, eigą, prasmę, reikšmę ir veikėjus. Po aptarimo visi kartu gaminsime šešėlių teatro lėles bei vaidinsime.

Kviečiame mokinius susipažinti su šešėlių teatro galimybėmis ir jo kūrimo principais. Suteiksime tam reikalingas sąlygas: profesionalią kūrybinių dirbtuvių erdvę ir pažintinę medžiagą. Išmokysime pasigaminti reikalingas lėles, vaidybinę dėžutę, kurti personažus ir vaidinti su šešėline lėle.

Renginio informacija

Kategorijos: Lėlių teatras; Skirta klasėms: 1-4. "  Edukacinė programa įtraukta į kultūros paso paslaugų programą.

Kaina mokiniui: 5 Eur.

Trukmė: 60 min.

Programos autorė Renginių organizatorė Kristina Šimonytė Christensen kro@pankultura.lt

Užsakymai priimami: tel. 8-61537416 veiklos administratorė Jolanta Akšonaitienė