2020 m. sausio - gruodžio mėn.

Seimos gele 1 a65b5

Panevėžio bendruomenių rūmai kviečia dalyvauti virtualiame renginyje, skirtame Tarptautinei Šeimos dienai pamionėti.
Aktualumas.
Gegužės 15-oji – Šeimos diena. Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų. Šeima - tai mūsų didžiausia turima vertybė, tai – saugumo ir laimės vieta, kiekvienos visuomenės stabilumo centras, patikimiausia solidarumo forma. Tai - pirmoji ugdymo įstaiga, kurioje vyksta vaiko socializacija, formuojasi pagrindinės elgesio normos, puoselėjamos bendravimo kultūros ir tradicinės vertybės. Tinkamas auklėjimas šeimoje suteikia vaikui pasitikėjimą savimi, ugdo aukštesnį savęs vertinimą ir, be jokios abejonės, skatina bei stimuliuoja jo socialinį ir kūrybinį aktyvumą.

Paroda-konkursas „Mūsų šeimos gėlė“ vyks nuo 2020 m. gegužės 15 d. kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų internetinėje svetainėje ir Facebook paskyroje.

Parodos-konkurso tema – gėlė (auganti lauke arba kambaryje), kuri labiausiai yra mėgstama Jūsų šeimoje.

Parodos tikslas – puoselėti šeimos vertybes, plėtoti kūrybinius gebėjimus, saviraišką per meninės raiškos priemones, sustiprinti šeimos bendrystę.

Kviečiame šeimas nuo 2020 m. gegužės 15 d. iki birželio 1 d. atsiųsti kokybišką savo sukurto piešinio, kurioje atsispindėtų mėgstamiausia šeimos gėlė, nuotrauką adresu: rumuprojektai@pankultura.lt . Galima naudoti bet kurias priemones ir technologijas: grafitinį pieštuką, plunksną, rašalą, vaškines kreidutes, spalvotus pieštukus, akvarelę, guašą, kt. Prie nuotraukos turi būti pateikiama informacija: šeimos pavardė ir visi jos narių vardai, el. pašto adresas. Birželio 4 d. visų piešinių nuotraukos bus sudėtos bendruomenių rūmų Facebook paskyroje. Daugiausiai lankytojų patiktukų surinkusio piešinio šeimai bus skirta fotosesija. Visos parodoje dalyvavusios šeimos bus apdovanotos padėkos raštais, kurie jas pasieks nurodytu el. paštu.

Veiklos organizatorė Gitana Banevičienė, tel. 8 620 27 965, el. p. rumuprojektai@pankultura.lt

PARODOS - KONKURSO „MŪSŲ ŠEIMOS GĖLĖ“ NUOSTATAI.

Kaip atsirado zeme web 92822

Edukacinis šešėlių teatro spektaklis „Kaip atsirado žemė“

Edukacinė programa aktuali pradinių klasių mokiniams. Edukacijos metu per meninę teatro formą supažindinsime su lietuvių liaudies sakmėmis ir atskleisime šešėlių teatro galimybes. Šešėlių teatras – vienas seniausių lėlių teatro rūšių į Europą atkeliavęs iš senovės Tolimųjų Rytų šalių apie 1767 m. Tuomet jis turėjo netik didžiulį ekraną, bet ir dažytas jaučio odos figūras. Tai paslaptingas, įdomus reiškinys, turintis dideles meninės raiškos galimybes. Šiandien jis patrauklus dar ir todėl, kad neįmantrų, nesudėtingą šešėlių teatrą gali susikurti kiekvienas. Pirmoje renginio dalyje mokiniai matys šešėlių teatro spektaklį pagal etnografo Norberto Vėliaus užrašytą lietuvių liaudies etnologinę sakmę „Kaip atsirado žemė“. Dalyviai pamatys populiariausius veikėjus: Dievą - kūrėją, na ir Velnią – nepailstantį griovėją... ir sužinos kuo baigėsi gėrio ir blogio kova. Po spektaklio kartu su mokiniais žaismingai diskutuosime apie tai kaip baltai aiškino įvairius gamtos reiškinius. Kadangi dažniausiai lietuvių liaudies sakmės neilgos, nesudėtingos struktūros jas lengva įsiminti ir atkartoti. Todėl antroje renginio dalyje mokinius kūrybinėse dirbtuvėse supažindinsime su dar trimis lietuvių liaudies sakmėmis („Nukalta saulė“, „Vilko bajorystės dokumentai“, „Paukščių karaliaus rinkimai“) ir pakviesime į teatro dirbtuves. Pasirinkę vieną iš pateiktų sakmių, išsamiai aptarsime jos turinį, eigą, prasmę, reikšmę ir veikėjus. Po aptarimo visi kartu gaminsime šešėlių teatro lėles bei vaidinsime.

Kviečiame mokinius susipažinti su šešėlių teatro galimybėmis ir jo kūrimo principais. Suteiksime tam reikalingas sąlygas: profesionalią kūrybinių dirbtuvių erdvę ir pažintinę medžiagą. Išmokysime pasigaminti reikalingas lėles, vaidybinę dėžutę, kurti personažus ir vaidinti su šešėline lėle.

Renginio informacija

Kategorijos: Lėlių teatras; Skirta klasėms: 1-4. "  Edukacinė programa įtraukta į kultūros paso paslaugų programą.

Kaina mokiniui: 5 Eur.

Trukmė: 60 min.

Programos autorė Renginių organizatorė Kristina Šimonytė Christensen kro@pankultura.lt

Užsakymai priimami: tel. 8-61537416 veiklos administratorė Jolanta Akšonaitienė