2021 m. sausio - gruodžio mėn.
KVIEČIAME UŽSISAKYTI

Uzgaveniu kauke web 7421f

Virtualus piešinių konkursas – paroda „Užgavėnių kaukė“

Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai kviečia dalyvauti virtualiame renginyje, skirtame žiemos šventei – Užgavėnėms.

Konkurso–parodos tema – Užgavėnių kaukė.
Konkurso tikslas – skatinti domėtis savo krašto tradicine kultūra, ugdyti kūrybinius gebėjimus, lavinti meninius įgūdžius.
Kviečiame nuo 2021 m. sausio 18 d. iki vasario 12 d. vaikus nuo 3 iki 10 metų amžiaus, socialinių globos centrų lankytojus atsiųsti kokybišką savo sukurto piešinio, kuriame atsispindėtų Užgavėnių kaukė, nuotrauką adresu: rumuprojektai@pankultura.lt . Galima naudoti bet kurias priemones ir technologijas: vaškines kreidutes, spalvotus pieštukus, akvarelę, guašą, kt. Prie nuotraukos turi būti pateikiama informacija: vardas, pavardė.
Vasario 15 d. visų piešinių nuotraukos bus įkeltos į bendruomenių rūmų Facebook paskyrą. Darbus vertins organizatorių sudaryta vertinimo komisija. Bus atrenkami I – III vietų laimėtojai. Laimėtojams bus skirti diplomai ir dovanėlės. Visi konkurso–parodos dalyviai, jų mokytojai bus apdovanoti padėkos raštais, kurie juos pasieks nurodytu el. paštu.
Veiklos organizatorė Gitana Banevičienė, tel. 8 620 27 965, el. p. rumuprojektai@pankultura.lt

Kvietimas.

Virtualaus piešinių konkurso parodos „Užgavėnių kauklė“ nuostatai.

Kaip atsirado zeme web 92822

Edukacinis šešėlių teatro spektaklis „Kaip atsirado žemė“

Edukacinė programa aktuali pradinių klasių mokiniams. Edukacijos metu per meninę teatro formą supažindinsime su lietuvių liaudies sakmėmis ir atskleisime šešėlių teatro galimybes. Šešėlių teatras – vienas seniausių lėlių teatro rūšių į Europą atkeliavęs iš senovės Tolimųjų Rytų šalių apie 1767 m. Tuomet jis turėjo netik didžiulį ekraną, bet ir dažytas jaučio odos figūras. Tai paslaptingas, įdomus reiškinys, turintis dideles meninės raiškos galimybes. Šiandien jis patrauklus dar ir todėl, kad neįmantrų, nesudėtingą šešėlių teatrą gali susikurti kiekvienas. Pirmoje renginio dalyje mokiniai matys šešėlių teatro spektaklį pagal etnografo Norberto Vėliaus užrašytą lietuvių liaudies etnologinę sakmę „Kaip atsirado žemė“. Dalyviai pamatys populiariausius veikėjus: Dievą - kūrėją, na ir Velnią – nepailstantį griovėją... ir sužinos kuo baigėsi gėrio ir blogio kova. Po spektaklio kartu su mokiniais žaismingai diskutuosime apie tai kaip baltai aiškino įvairius gamtos reiškinius. Kadangi dažniausiai lietuvių liaudies sakmės neilgos, nesudėtingos struktūros jas lengva įsiminti ir atkartoti. Todėl antroje renginio dalyje mokinius kūrybinėse dirbtuvėse supažindinsime su dar trimis lietuvių liaudies sakmėmis („Nukalta saulė“, „Vilko bajorystės dokumentai“, „Paukščių karaliaus rinkimai“) ir pakviesime į teatro dirbtuves. Pasirinkę vieną iš pateiktų sakmių, išsamiai aptarsime jos turinį, eigą, prasmę, reikšmę ir veikėjus. Po aptarimo visi kartu gaminsime šešėlių teatro lėles bei vaidinsime.

Kviečiame mokinius susipažinti su šešėlių teatro galimybėmis ir jo kūrimo principais. Suteiksime tam reikalingas sąlygas: profesionalią kūrybinių dirbtuvių erdvę ir pažintinę medžiagą. Išmokysime pasigaminti reikalingas lėles, vaidybinę dėžutę, kurti personažus ir vaidinti su šešėline lėle.

Renginio informacija

Kategorijos: Lėlių teatras; Skirta klasėms: 1-4. "  Edukacinė programa įtraukta į kultūros paso paslaugų programą.

Kaina mokiniui: 5 Eur.

Trukmė: 60 min.

Programos autorė Renginių organizatorė Kristina Šimonytė Christensen kro@pankultura.lt

Užsakymai priimami: tel. 8-61537416 veiklos administratorė Jolanta Akšonaitienė