2021 m. sausio - gruodžio mėn.
KVIEČIAME UŽSISAKYTI

Kaledine dovanu kojine 1 95175

Adventinė edukacinė programa „Kalėdinė dovanų kojinė“

Kviečiame vaikus, jaunimą, mokytojus, šeimas dalyvauti  socialinėje akcijoje edukacinėse–kūrybinėse dirbtuvėse ir konkurse–parodoje „Kalėdinė dovanų kojinė“.
Šiemet kursime kalėdines kojines.

Konkurso-parodos tikslas – skatinti kūrybiškumą, puoselėti meninę saviraišką, suteikti dalyviams galimybę išreikšti savo idėjas ir galimybę įprasminti Kalėdų laukimo džiaugsmą, darbus dovanojant senelių globos įstaigoms.

Kviečiame nuo lapkričio 15 d. iki gruodžio 3 d. į kūrybinius-edukacinius užsiėmimus. Juose dalinsimės kūrybinėmis Šv. Kalėdų idėjomis, kursime dovanų kojines, kurias galėsite padovanoti savo artimiesiems, draugams ar vienišiems žmonėms.
Užsiėmimo kaina 2 Eur. Būtina išankstinė registracija tel. 8 620 27 965 arba el. p. rumuprojektai@pankultura.lt

Kviečiame dalyvauti konkurse-parodoje „Kalėdinė dovanų kojinė“ ir kurti kalėdines kojines namuose, lopšelyje-darželyje, mokykloje, būreliuose. Dalyviai registruojasi užpildydami Dalyvio anketą (Priedas Nr.1) ir ją siųsdami el. paštu: rumuprojektai@pankultura.lt iki lapkričio 30 d.

Konkurso-parodos dalyvių kūrybiniai darbai bus eksponuojami nuo 2021 m. gruodžio 3 d. iki 27 d. kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų Mažosios salės fojė.

2021 m. gruodžio 3 – 13 d. parodos lankytojai kviečiami  išsirinkti labiausiai patikusį kūrybinį darbą.

Konkurso-parodos kūrybinių darbų rezultatų paskelbimas ir darbų apdovanojimai – 2021 m. gruodžio 17 d. 14 val. kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų Mažojoje salėje.

Papildoma informacija teikiama tel. 8 620 27 965, (8-45) 502758.

Konkurso-parodos „Kalėdinė dovanų kojinė“ nuostatai

Dalyvio anketa

Kaip atsirado zeme web 92822

Edukacinis šešėlių teatro spektaklis „Kaip atsirado žemė“

Edukacinė programa aktuali pradinių klasių mokiniams. Edukacijos metu per meninę teatro formą supažindinsime su lietuvių liaudies sakmėmis ir atskleisime šešėlių teatro galimybes. Šešėlių teatras – vienas seniausių lėlių teatro rūšių į Europą atkeliavęs iš senovės Tolimųjų Rytų šalių apie 1767 m. Tuomet jis turėjo netik didžiulį ekraną, bet ir dažytas jaučio odos figūras. Tai paslaptingas, įdomus reiškinys, turintis dideles meninės raiškos galimybes. Šiandien jis patrauklus dar ir todėl, kad neįmantrų, nesudėtingą šešėlių teatrą gali susikurti kiekvienas. Pirmoje renginio dalyje mokiniai matys šešėlių teatro spektaklį pagal etnografo Norberto Vėliaus užrašytą lietuvių liaudies etnologinę sakmę „Kaip atsirado žemė“. Dalyviai pamatys populiariausius veikėjus: Dievą - kūrėją, na ir Velnią – nepailstantį griovėją... ir sužinos kuo baigėsi gėrio ir blogio kova. Po spektaklio kartu su mokiniais žaismingai diskutuosime apie tai kaip baltai aiškino įvairius gamtos reiškinius. Kadangi dažniausiai lietuvių liaudies sakmės neilgos, nesudėtingos struktūros jas lengva įsiminti ir atkartoti. Todėl antroje renginio dalyje mokinius kūrybinėse dirbtuvėse supažindinsime su dar trimis lietuvių liaudies sakmėmis („Nukalta saulė“, „Vilko bajorystės dokumentai“, „Paukščių karaliaus rinkimai“) ir pakviesime į teatro dirbtuves. Pasirinkę vieną iš pateiktų sakmių, išsamiai aptarsime jos turinį, eigą, prasmę, reikšmę ir veikėjus. Po aptarimo visi kartu gaminsime šešėlių teatro lėles bei vaidinsime.

Kviečiame mokinius susipažinti su šešėlių teatro galimybėmis ir jo kūrimo principais. Suteiksime tam reikalingas sąlygas: profesionalią kūrybinių dirbtuvių erdvę ir pažintinę medžiagą. Išmokysime pasigaminti reikalingas lėles, vaidybinę dėžutę, kurti personažus ir vaidinti su šešėline lėle.

Renginio informacija

Kategorijos: Lėlių teatras; Skirta klasėms: 1-4. "  Edukacinė programa įtraukta į kultūros paso paslaugų programą.

Kaina mokiniui: 5 Eur.

Trukmė: 60 min.

Programos autorė Renginių organizatorė Kristina Šimonytė Christensen kro@pankultura.lt

Užsakymai priimami: tel. 8-61537416 veiklos administratorė Jolanta Akšonaitienė