2021 m. sausio - gruodžio mėn.
KVIEČIAME UŽSISAKYTI

Edukacija Vasaros saulėgrizos saule e1917

Virtualus vaikų piešinių konkursas - paroda „Vasaros saulėgrįžos saulė

Birželio 22–ąją Žemėje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis metuose. Saulė pasiekia didžiausią aukštį. Bemaž savaitę ji išbūna tame pačiame aukštyje. Tai vadinamasis vasarvidis. Vasarvidis nuo seno švenčiamas kartu su Rasų, o atėjus krikščionybės laikams – su Joninių švente. Šią naktį buvo garbinama saulė. Jai dėkojama už šilumą, šviesą, prašoma jos kuo daugiau šviesti.

Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai kviečia dalyvauti virtualiame renginyje, skirtame artėjančiai Joninių šventei, lopšelių-darželių auklėtinius, mokinius, jų mokytojus, šeimas ir nuo 2021 m. nuo birželio 1 d. iki 21 d. atsiųsti kokybišką savo sukurto kūrybinio darbo, kuriame atsispindėtų saulė, nuotrauką adresu:rumuprojektai@pankultura.lt.
Dailės darbai gali būti atlikti kuo įvairesne technika (guašas, akvarelė, pieštukai, koliažas, molis, aplikacija, modelinas, veltinis, dekupažas, antrinės medžiagos ir kt.). Piešinio ir dailės darbo nuotraukoje nurodyti autoriaus vardą, pavardę. Daugiausiai lankytojų patiktukų surinkusiems trims kūrybinių darbų autoriams bus skirti diplomai, dovanos.

Veiklos organizatorė Gitana Banevičienė, tel. 8 620 27 965, el. p. rumuprojektai@pankultura.lt

Kaip atsirado zeme web 92822

Edukacinis šešėlių teatro spektaklis „Kaip atsirado žemė“

Edukacinė programa aktuali pradinių klasių mokiniams. Edukacijos metu per meninę teatro formą supažindinsime su lietuvių liaudies sakmėmis ir atskleisime šešėlių teatro galimybes. Šešėlių teatras – vienas seniausių lėlių teatro rūšių į Europą atkeliavęs iš senovės Tolimųjų Rytų šalių apie 1767 m. Tuomet jis turėjo netik didžiulį ekraną, bet ir dažytas jaučio odos figūras. Tai paslaptingas, įdomus reiškinys, turintis dideles meninės raiškos galimybes. Šiandien jis patrauklus dar ir todėl, kad neįmantrų, nesudėtingą šešėlių teatrą gali susikurti kiekvienas. Pirmoje renginio dalyje mokiniai matys šešėlių teatro spektaklį pagal etnografo Norberto Vėliaus užrašytą lietuvių liaudies etnologinę sakmę „Kaip atsirado žemė“. Dalyviai pamatys populiariausius veikėjus: Dievą - kūrėją, na ir Velnią – nepailstantį griovėją... ir sužinos kuo baigėsi gėrio ir blogio kova. Po spektaklio kartu su mokiniais žaismingai diskutuosime apie tai kaip baltai aiškino įvairius gamtos reiškinius. Kadangi dažniausiai lietuvių liaudies sakmės neilgos, nesudėtingos struktūros jas lengva įsiminti ir atkartoti. Todėl antroje renginio dalyje mokinius kūrybinėse dirbtuvėse supažindinsime su dar trimis lietuvių liaudies sakmėmis („Nukalta saulė“, „Vilko bajorystės dokumentai“, „Paukščių karaliaus rinkimai“) ir pakviesime į teatro dirbtuves. Pasirinkę vieną iš pateiktų sakmių, išsamiai aptarsime jos turinį, eigą, prasmę, reikšmę ir veikėjus. Po aptarimo visi kartu gaminsime šešėlių teatro lėles bei vaidinsime.

Kviečiame mokinius susipažinti su šešėlių teatro galimybėmis ir jo kūrimo principais. Suteiksime tam reikalingas sąlygas: profesionalią kūrybinių dirbtuvių erdvę ir pažintinę medžiagą. Išmokysime pasigaminti reikalingas lėles, vaidybinę dėžutę, kurti personažus ir vaidinti su šešėline lėle.

Renginio informacija

Kategorijos: Lėlių teatras; Skirta klasėms: 1-4. "  Edukacinė programa įtraukta į kultūros paso paslaugų programą.

Kaina mokiniui: 5 Eur.

Trukmė: 60 min.

Programos autorė Renginių organizatorė Kristina Šimonytė Christensen kro@pankultura.lt

Užsakymai priimami: tel. 8-61537416 veiklos administratorė Jolanta Akšonaitienė