Sėkmingų metų aidas

 

Atgarsiai bde59

Lietuvos šimtmečio metai mišriam chorui ,,Čiūto“ buvo itin turiningi. Besiruošiant respublikinei dainų šventei, kolektyvas turėjo galimybę sudalyvauti renginiuose, kur ypatingas dėmesys ir pagarba skiriama tautos istorijai bei dvasinei kultūrai.

Vasario 16 d. Cido arenoje, Lietuvos valstybės atkūrino dienai skirtame renginyje, buvo sugiedota, šimtmečio daina išrinkta, Juozo Naujalio ,,Lietuva brangi“ ir legendinė Juozo Gudavičiaus daina ,,Kur giria žaliuoja“.

Gegužės 19 d. Kuršėnai šventė savo Miesto dieną. Vienas iš šventinių renginių - Šiaulių regiono dainų ir šokių šventė ,,Vardan tos...“ Mišraus choro ,,Čiūto“ dainininkai stovėjo vienoje gretoje su Šiaulių, Kelmės, Mažeikių, Akmenės, Šilutės kolektyvais.

Birželio 10 d. Klaipėdoje organizuota Lietuvos vakarų krašto dainų šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui. Ši šventė jau tapo vienu iš labai ryškiai šviečiančių Klaipėdos Klaipėdos kultūros švyturių, neatsiejama, dainomis ir šokiais alsuojanti klaipėdietiškų vasarų dalis. Vasaros koncertų estradoje rikiavosi šimtai dainininkų, kurie sutartingai traukė chorines dainas.

Birželio 16 d. Šiaulių miesto Polifonijos kamerinėje salėje suskambėjo ,,Ramios, malonios vasaros naktys“. Chorinės muzikos šventėje dainavo Panevėžio ,,Čiūto“, Kauno ,,Diemedis“, Šiaulių ,,Vasara“ ir Rygos ,,Fenikss“.

Liepos 6 d. Vilniaus Vingio parko estradoje suskambėjo galingas ir vieningas Lietuvos choras,į kurį įsiliejo ir ,,Čiūto“ dainininkai. Dainų diena savo programa ,,Vienybė težydi“ vainikavo 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventę ,,Vardan tos...“

Ruduo sužėrėjo ne tik gražiomis rudenėmis gėlėmis, bet ir smagia Aukštaitijos regiono dainų ir šokių švente ,,Šimtmečio skrynia“. ,,Čiūto“ dainininkai kartu su kitais choristais sudėjo dainų pynią ,,Lietuviais esame mes gimę“.

Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija kas du metai, lapkričio mėnesį, organizuoja respublikinį chorų festivalį-konkursą, skirtą religinės muzikos, poezijos ir chorų globėjai šv. Cecilijai. Festivalio – konkurso tikslas – tęsti ir puoselėti chorinio dainavimo tradicijas, aktyvinti chorinį judėjimą, skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp kolektyvų. Konkursas-festivalis skirstomas į 5 kategorijas ir dalyvaujame jame visi pageidaujantys mokyklinio amžiaus, studentų ir mėgėjų chorai. Šiais metais konkurso skirtingose kategorijose dalyvavo 15 kolektyvų. Sėkmingas buvo choro ,,Čiūto“ pasirodymas. E kategorijoje pelnytas laureato vardas ir I laipsnio diplomas.

Lietuvos šimtmečio metus vainikavo, lapkričio mėnesį, Bendruomenių rūmuose vykusi respublikinė chorų šventė ,,Amžina daina“, kurioje suskambėję ,,Čiūto“ dainininkų balsai nepaliko abejingų tiek chorui, tiek ir chorinei muzikai.

 

„Toward Peace“ (Taikos link) skambėjo ir lietuvių lūpose 

Straipsnis: https://ec.europa.eu/epale/lt/content/towards-peace-taikos-link-skambejo-lietuviu-lupose

 

Baigėsi tarptautinis Grundtvig mokymosi partnerysčių projektas „Towards Peace“ („Taikos link“)

2014 10 20-24 -77 IMG 4739

2015 m. liepos 31 d. baigėsi tarptautinis Grundtvig mokymosi partnerysčių projektas „Towards Peace“ („Taikos link“). Projektas skirtas I-ojo Pasaulinio karo 100-osioms metinėms paminėti. Projektas vyko 2 metus (nuo 2013 m. rugpjūčio 1 d.). Dalyvavo 8 Europos šalys: Vokietija, Danija, Šiaurė Airija, Belgija, Vengrija, Lietuva, Lenkija, Prancūzija. Visos šalys naudojo skirtingus metodus, per kultūrą ir meną skatino palaikyti taiką Europoje.

Pagrindinė tema ne tik religinių, nacionalinių ir tarptautinių karų destruktyvus poveikis, bet taip pat aktualus rasizmo, ekstremizmo ir diskriminacijos klausimas. Pagrindas dialogui buvo istorija apie karo prisiminimus ir taikos vertę. Projekto metu buvo svarbu mokytis novatoriškų ir kūrybiškų mokymosi metodų, naudojant pasakojimus, vaizdinę medžiagą, vietinius mokslinius tyrimus, meną ir dalintis informacija su visais projekto dalyviais.

Bendro darbo ir mainų rezultatas yra kiekvieno požiūris į karą ir konfliktus. Šalių panaudoti metodai kiekvienam sudarė individualų vaizdą apie karus, konfliktus ir jų pasekmes.

Lietuvą atstovauja Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai. Pagrindinis tikslas skatinti kartas bendrauti, perduoti informaciją jaunajai kartai, susipažinti su kitų šalių karų ir konfliktų išgyvenimais. Projekto metu buvo sukurti 2 video filmai apie pagyvenusių žmonių karo išgyvenimus, taip pat įtrauktas jaunimas: „kas jei karas staiga prasidėtų?..“

Aplankėme 5 Europos šalys: Šiaurės Airija, Belgija, Vengrija, Lenkija, Vokietija.

Kelionių metu buvo susipažinta su kiekvienos šalies karo istorija, aplankyti muziejai, istorinės vietos. Visos šalys savo istorijas pateikė per skirtingas prizmes. Projekto metu buvo nagrinėtas pagrindinis kartų bendradarbiavimo klausimas.

Šiaurės Airija. Vizito šioje šalyje metu buvome supažindinti su konfliktine situacija, kuri tęsiasi iki šių dienų. Tai yra religinis konfliktas tarp vietos protestantų britų ir katalikų airių. Bene seniausias religinis konfliktas, kuris nesibaigia ir kasmet liepos 12 d. Belfasto mieste vyksta eisena, kuri parodo, kad nei viena pusė lig šiol nenori pasiduoti. Šiaurės Airijai projekto metu atstovauja organizacija „North Belfast interface network“. Jų tikslas per vizualųjį meną ištirti kas iššaukia konfliktą visuomenėje.

Belgija. Šią šalį labiausiai palietė I-asis Pasaulinis karas. Aplankėme po karo likusias vietas, kurios šiomis dienomis yra traukos centrai turistams. Yra nemažai muziejų, kuriuose eksponuojami po karo likę daiktai, kai kurie eksponatai yra atkurti, neoriginalūs. Belgijai projekto metu atstovauja Leuven miesto kultūros centras. Per kultūrą ir meną siekia sujungti žmones, įkvėpti pozityvumo.

Vengrija. Organizacija „Monogram fondation“ siekia išsaugoti ir perduoti menininko Erno Tolvaly idėjas. Tikslas sukurti galimybę suaugusiems, studentams ir romų kilmės žmonėms dirbti kartu, naudojant įvairius metodus sukurti bendrus produktus.

Lietuva. Vizitas Lietuvoje buvo 2014 m. spalio mėn. Čia atvykę užsienio svečiai buvo supažindinti kaip karas palietė Lietuvą. Aplankėme Kauno tvirtovės IV Forto muziejų ir požemius, karo paveldo muziejų, sovietmečio civilinės saugos slėptuvę, įkurtą 6 metrai po žeme, Vytauto Didžiojo karo technikos muziejų, taip pat surengta pažintinė programa „1984. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje“. Šios programos esmė, perteikti projekto dalyviams sovietinį laikotarpį, ką išgyveno tuometiniai Lietuvos žmonės.

Lenkija. Aplankytas miestas Varšuva, istorinės karo vietos, muziejai. Lenkijai projekto metu atstovauja katalikų inteligentijos klubas „KIK“. Jų tikslas prisiminti ne taip gerai žinomų herojų biografiją ir jų neįprastą gyvenimą. Įtraukti jaunimą į kartų bendradarbiavimą, suteikti kūrybinio rašymo įgūdžius.

Vokietija. Vizitas Niurnbergo mieste paliko didelį įspūdį. Miestas, kuris yra kaip muziejus po atviru dangumi. Vokietiją projekto metu atstovauja viešoji įstaiga „Amt für Kultur und Freizeit (KUF)”. Tikslas projekto metu suteikti senjorams, savanoriams ir darbuotojams galimybę mokytis naujų metodų, sužinoti kaip skirtingai išgyveno karo laikotarpį įvairios šalys.

Labai džiaugiamės pasiektais rezultatais. Tikimės dalyvauti dar ne viename tarptautiniame projekte, susitikti naujų partnerių, pamatyti naujų idėjų, kūrybinių minčių.

 

Jaunieji panevėžiečiai vasarą nenuobodžiavo

IMG 6576 - web

Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų organizuojama tradicinė kasmetinė vaikų dienos užimtumo vasaros stovykla, „Patirk pats“ šventė uždarymą. Birželio - rugpjūčio mėnesiais jaunieji panevėžiečiai turėjo galimybę aktyviai leisti laisvalaikį. Keturiose pamainose stovyklavo 116 vaikų nuo septynerių iki dvylikos metų amžiaus. Kartu su vietiniais miestelėnais vasarojo į Lietuvą atvykę ir emigravę panevėžiečių vaikai.

Stovyklos dalyviai turiningai ir aktyviai praleido atostogas, susirado naujų draugų, dalyvavo renginiuose, praplėtė kūrybinį akiratį, išmoko bendravimo, bendradarbiavimo ir tolerancijos meno, patyrė daug nepakartojamų akimirkų bei įspūdžių. Stovyklos metu vaikai žaidė įvairius žaidimus, piešė, mėgavosi baseino malonumais, gamino paveikslus iš akmenukų ir popierinių drugelių, boružėles ir Joninių žibintus, rengė konkursus „Aš – talentas“, „Karaokė“, „Stovyklos logotipas“. Vaikai dalyvavo Aukštaitijos siauruko edukacinėje programoje, lankėsi kraštotyros muziejuje, Kino centre „Garsas“, G. Petkevičaitės – Bitės bibliotekoje, Centriniame pašte, muzikos mokykloje, „Lėlių vežimo“, „Meno“, Juozo Miltinio dramos teatruose, AB „Teo Lt“, foto studijoje Statybininkų gatvėje, Dailės galerijoje, „Panevėžio Eglė“, Sporto rūmų manieže, Gamtininkų mokykloje, šoko „Gatvės šokių“ studijoje Respublikos gatvėje.

Stovyklos pamainų uždarymo šventė vyko Pašilių stumbryne ir Upytės amatų centre. Ten vaikai ne tik vykdė rimtas užduotis, surengė lauko pikniką, žaidė, bet ir rinko šauniausią stovyklautoją, ieškojo paslėpto lobio, gavo padėkos raštus ir prizus.

Pas vaikus į svečius buvo atėjusios darbuotojos iš Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro ir bendruomenės pareigūnės iš Panevėžio miesto policijos komisariato.

Dalyvavo akcijoje ir išmoko parašyti ir išsiųsti laišką Lietuvos paštu. Vaikai siuntė laiškus artimiesiems, draugams, klijavo pašto ženklus ant vokų. Ranka rašytas laiškas, įsitikino stovyklautojai, daug šiltesnis, mielesnis už elektroninį.

Stovyklautojai turi savo sukurtą ypatingą medį, kurio lapeliai – pirštukų antspaudai. Jis tapo stovyklos „Patirk pats“ logotipu (foto). Šis medis niekada nenuvys ir skleis šios vasaros stovyklautojų džiaugsmingų akių spindėjimą, delniukų šilumą, šypsenų nuoširdumą. Vadovės atsisveikino su vaikais už smagiai praleistą laiką ir palinkėjo gerų mokslo metų!

Stovyklos organizatoriai mano, kad tokios stovyklos galėtų būti nors dalinai finansuojamos. Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė S. Myškienė džiaugėsi vaikų stovyklos vadovių kūrybiškumu, kurios ir minimaliausiomis sąnaudomis vaikams suteikė maksimaliai turiningą programą.

 

Grandinėlė sudrebino kalnus

Straipsnį rasite čia

 

Pripratinę prie pyragų, pratins prie kėdučių     (Inga Smalskienė)

Joninių išvakarėse merkęs lietus išgąsdino dalį mažus vaikus auginančių tėvų, planavusių Vasarvidžio šventę švęsti Skaistakalnio parke. Šiemet šventėje buvo matyti gerokai mažiau vaikų.

Renginio organizatoriai – Panevėžio bendruomenių rūmai mažiesiems buvo parengę kaip niekada daug atrakcijų: žaidimų kiemą su atrakcionais, įvairių rungčių, kuriose jie galėjo išbandyti rankos miklumą, vikrumą, sumanumą, gyvūnėlių kiemą, kur jaunieji panevėžiečiai galėjo pamatyti ir paglostyti avinėlius, ožkas, vištas, gaidžius.

Vienas lietaus nepabūgusių vaikų dėmesio išlepintas avinėlis, matyt, nusprendė, kad ir jam būtų smagu su jais pasiausti, ir spruko iš užtvaro. Jo pavyzdžiu pasekė ir višta. Kad ir kaip kuoduotosios ieškojo šeimininkai su organizatoriais, rasti bėglės nepavyko. Jeigu kas rasite paklydėlę, priglauskite. Bėglys avinėlis po 20 minučių buvo sučiuptas ir grąžintas į aptvarą.

Romantikams lietus nebaisus

Suaugusiems šventės dalyviams, nors visą laiką ir teko dangstytis skėčiais, geros nuotaikos netrūko. Žmonės sakė atėję švęsti vienos nuostabiausių švenčių ir joks oras negali jos sugadinti, jeigu esi gerai nusiteikęs.

Šventės dalyvius linksmino meno mėgėjų kolektyvai. Norinčiuosius jie mokino tautinių šokių.

Amatininkų palapinėse buvo galima pabandyti žiesti puodynę, pinti tautinę juostą, komponuoti Joninių puokštę, susipažinti su kalvystės paslaptimis.

Nuolatinėms trumpiausios nakties šventės dalyvėms – Trakiškio bendruomenės žolininkėms, rodos, lietus buvo nė motais. Gera nuotaika trykštančios, žodžio kišenėje neieškančios moteriškės dalijo patarimus, kaip pagerinti sveikatą Lietuvos pievose ir miškuose augančiais augalais. Tingintiems ar nenorintiesiems jų rinkti buvo paruošusios vaistažolių, siūlė pačių nupintų Kupolės vainikų, žolių puokščių, pasakojo apie Joninių tradicijas.

Organizatoriai buvo paruošę kelias valtis pageidaujantiesiems paplaukioti upe. Pasirodo, romantikams lietus nebaisus. Iš pradžių tušti stovėję laiveliai lietui įsismarkavus jau plukdė žmones.

Prekybininkai, tarp kurių buvo ir latvių, kvietė paskanauti duonos, pyrago gaminių, sūrių ir kitų skanėstų, įsigyti įvairių praktiškų daiktų. Čia pat buvo galima įsigyti ir Jonams nupintų vainikų. Kaina – priklausomai nuo vainiko dydžio ir grožio. Mažą buvo galima nusipirkti ir už kelis eurus, už didesnį, įspūdingesnį jų kūrėjai prašė 10 ir daugiau.

Siūlo sekti latvių pavyzdžiu

Prie palapinių, iš kurių sklido kepamų šašlykų, dešrelių, keptos duonos kvapas, nusidriekė eilės, bet jos sparčiai tirpo – prekybininkai greitai sukosi. Tiesa, panorusieji pavalgyti ir paskanauti alaus susidūrė su problema, kur atsisėsti.

Prekybininkai buvo pasirūpinę dengtomis palapinėmis su suolais, tačiau čia jau buvo įsitaisę senjorai. Tad praalkusiesiems teko valgyti stovint, prie kaklo petimi prispaudus skėtį.

Pernai senjorai taip pat buvo okupavę prekybininkų palapines. Kadangi oras buvo gražus, šventės dalyviams nebuvo problemų užkandžiauti ir stovint.

Bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė sako, kad šį kartą nepatogumų pridarė lietus, tačiau yra išeitis, kaip švęsti per daug nenuvarginant kojų.

Ji gyventojams siūlo pasekti latvių ir kitų užsienio šalių gyventojų pavyzdžiu ir į renginius po atviru dangumi, kur nėra suolų, atsinešti nedideles, sulankstomas kėdutes. Jų galima įsigyti daugelyje prekybos centrų, jos nėra brangios.

Tinka ir pledai, kurie irgi populiarūs užsienyje.

„Žinoma, kai lyja, kėdutės ir pledai negelbės. Būtų puiku, jeigu Skaistakalnio parkas būtų pritaikytas renginiams, kad būtų stacionari estrada, dengtos vietos žiūrovams. Tikėkimės, kad kada nors taip ir bus, o kol kas patys pasirūpinkime, kad būtų patogiau“, – kalbėjo direktorė.

Nugalėjo emigrantės skanėstas

Tikėtina, kad kitais metais nemažai gyventojų paklausys Vasarvidžio šventės organizatorių patarimų. Panevėžiečiai imlūs naujovėms. Pernai pirmą kartą surengtas pyragų konkursas sulaukė 12, o šiemet jau 20 dalyvių.

Kai kurios bendruomenės, organizacijos ir pavieniai kepėjai iškepė ir ne po vieną pyragą. Jie tilpo ant 16 metrų ilgio stalo. Šventės dalyviai bemat sušveitė gardžius kepinius. Laimė, kad jų spėjo paragauti konkurso komisija, kurią sudarė miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, teatro „Menas“ aktorė Audronė Aškelavičienė, prekybos tinklo „Iki“ konditerijos ekspertė Danutė Venckūnienė ir etnografas Viktoras Stanislovaitis.

Trečiąją vietą komisija skyrė Panevėžio neįgaliųjų draugijos pyragui, antrąją – pučiamųjų orkestro „Panevėžio garsas“ konditerijos kūriniui „Pūskit dūdą“. Labiausiai komisijos narių gomurį pamalonino panevėžietės Irmos Jalinskaitės kriaušinis pyragas.

Jauna moteris yra baigusi konditerijos mokslus, tačiau pagal specialybę niekada nedirbo. Sūnelį auginanti Irma su šeima jau 7 metus gyvena ir dirba Airijoje su konditerija nesusijusį darbą.

Tačiau emigrantė kepa tortus ir pyragus savo draugams, pažįstamiems. Moters šventei iškeptas 3 kilogramų kriaušinis skanėstas tarp jų yra pats populiariausias.

I. Jalinskaitė nėra šio pyrago recepto autorė, tačiau jį patobulino pagal savo skonį. Jauna moteris po metų kitų planuoja grįžti į gimtinę ir galbūt imtis verslo pagal specialybę.

Ugnies šokis lietuje

Likus kelioms valandoms iki vidurnakčio teatralizuota eisena uždegė vieną iš laužų. Naktiniai šokiai prie laužo vyko su „Sadūnais“, „Šeduvos bernais“ ir Vytautu Šiškausku.

Sutemus suliepsnojo įspūdingo dydžio vilniečio šiaudų skulptoriaus specialiai šventei sukurta skulptūra. Jis iš anksto pasirūpino, kad lietus neužgesintų liepsnos – skulptūra buvo padengta specialiomis priemonėmis. Kaip organizatoriams sakė jos kūrėjas, esant gražiam orui, skulptūra būtų dar įspūdingiau liepsnojusi.

Vasarvidžio šventę tradiciškai savo gyvenamojoje vietoje švenčia miesto ir rajono bendruomenės. Piniaviečiai šiemet didžiavosi įspūdinga scena, kurią padabino profesionalios floristės.

 1jonines20152jonines20153jonines2015

  

 

Kultūros centro Panevežio bendruomenių rūmų suaugusiųjų liaudiškų šokių ansamblis „Linas“

Ansamblio veiklos aprašas

Linas  foto 2015 III

Šokių ansamblio „Linas“ veiklos pradžia 1980–ieji metai, kai tuometiniame „Linų“ įmonės gamybiniame susivienijime buvo įkurtas suaugusiųjų tautinių šokių kolektyvas, o 1989 m. kolektyvui buvo suteiktas šokių ansamblio „Linas“ vardas. Nuo 1985–ųjų metų „Linas“ 8–nerių Lietuvos ir Pasaulio dainų švenčių dalyvis, nuo 1987–ųjų – respublikinio konkurso „Pora už poros“ diplomantas, 16–os tarptautinių šokių festivalių dalyvis. 2015 m. ansamblis „Linas“ Respublikiniame suaugusiųjų šokių ansamblių konkurse „Kadagys“ laimėjo II vietą. Ansamblis „Linas nuo 1991-ųjų metų kasmet Panevėžyje organizuoja regioninį liaudiškų šokių festivalį „Dar ratą, ratelį“,o šių metų rudenį žymės veiklos 35-metį. Ansamblyje šoka ir dainuoja įvairaus amžiaus ir įvairių profesijų panevėžiečiai.

Ansambliui nuo pat įkūrimo vadovauja choreografė, Lietuvos kultūros žymūnė Zita Rimkuvienė. Ansambliui akomponuoja vokalinė grupė „Smiltelė“ (vad. Dalia Gaspariūnienė), instrumentinė grupė (vad. Asta Vinckienė). Ansamblio moto – „...šokiui amžius – ne riba“. Šokis – tai judėjimas ir nuotaika gera...

 

Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų šokių grupės „Miestelėnai“ akimirkos iš šokių festivalio „Iš aplinkui“

DSC 0141 - Copy DSC 0142 - Copy DSC 0147 - Copy DSC 0150 - Copy

 

"NEVĖŽIO FIESTA"

https://www.youtube.com/watch?v=X8YZYT9gYi4&feature=youtu.be

2014 m. spalio 11 d. kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai ir VšĮ „Sveika gyvensena“ organizavo ekologinį žygį baidarėmis „Nevėžio fiesta“. Plaukdami 40 baidarių fiestos dalyviai mėgavosi Nevėžio upės kraštovaizdžiu bei pasirūpino upės švara.

Panevėžio bendruomenių rūmų lauko teritorijoje vyko išmaniosios, sportinės, orientacinės varžybos, veikė Karaliaus Mindaugo motorizuoto husarų bataliono kareiviška virtuvė, renginį vedė didžėjus, skambėjo muzika. 

Šventės šūkis — „Už žalią Panevėžį ir švarų Nevėžį!“. 

 

„Geros nuotaikos SEKUNDĖS varžybos“

https://www.youtube.com/watch?v=-SoCVRQSvus&feature=youtu.be

 

Grandinėlės auksinis debiutas Ispanijoje

Iš 32 -ojo tarptautinio šokių ir muzikos festivalio „Cantonigros“ ( Ispanija) sugrįžo Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų šokių ansamblio „Grandinėlė“ jaunimo grupė, vadovaujami choreografės Zitos Rimkuvienės. Drauge su šokėjais vyko ir jau 15 -a metų akomponuoja Panevėžio rajono Muzikos mokyklos Naujamiesčio skyriaus tautinių instrumentų orketras „Žilvitis“,vadovaujamas Audriaus ir Astos Dervinių.

Šių metų 32 ąjame tarptautiniame šokių ir muzikos festivalyje „Cantonigros“ dalyvavo meno kolektyvai ( chorai bei šokių kolektyvai ) iš 24 Pasaulio šalių . Šokių ansamblis „Grandinėlė“ šiame festivalyje dalyvavo pirmą kartą, nors festivalio ryšiai ir kontaktai buvo užmegzti prieš 20 metų , kai „Grandinėlės“ šokėjai dalyvauvo šokių festivalyje Lenkijoje.

Šie metai šokių ansambliui „Grandinėlė“ buvo labai sunkūs ir įtempti: koncertinį sezoną ansamblio šokėjai pradėjo atidarymo koncertu J. Miltinio dramos teatre Panevėžys – Lietuvos kultūros sostinė. Po to sekė daugybė festivalių Lietuvoje , o gegužės mėn. ansamblis surengė baigiamąjį koncertą , skirtą šeimos dienai. Po to sekė pasirengimas Lietuvos Dainų šventei „ Čia mano namai“, kur dalyvavo visos 5 ansamblio grupės , net patys mažiausieji. Pasirengimas Dainų šventei ir privalomos programos rengimas pareikalavo daug jėgų ir laiko, tad pasirengimas šiam festivaliui vyko jau be aštuonių dvyliktokų - tik papildomų repeticijų ir savaitgalių sąskaita, kur buvo vienas tikslas – konkursinių programų ( piemenų ir Vestinės) rengimas. Bet kai yra užsibrėžtas tikslas , ir kai yra viso ansamblio bendras sutarimas, tuomet ir galimi beveik neįmani ir atrodo nepasiekiami dalykai .Šokių ir muzikos festivaliai šiame Katalonijos regione rengiami nuo 1983 -ųjų metų – Cantonigros 1983-2011, o nuo 2011 -ųjų VIC miestelyje ,siekiant ne tik sukviesti įvairių šalių meno ( muzikos, dainos ir šokių ) mėgėjus iš viso Pasaulio, bet ir kasmet išrinkti pačius geriausiuosius bei jos apdovanoti.Šiame festivalyje šokių ansamblis „Grandinėlė“dalyvavo pirmą kartą ir šokių kategorijoje laimėjo ne tik žiūrovų , bet ir pagrindinį festivalio prizą , I -ąją vietą ir 600 eurų premiją . Ansamblio šokėjai šiam festivaliui parengė net 2 programas, o pagrindiniame koncerte , kurios programos trukmė iki 12 min. atliko Vestuvinių šokių siuitą, kuri matomai ir lėmė ansamblio ir sėkmę.

Nors ansamblio kelionė buvo sudėtinga ir varginanti, nors teko važiuoti net 3 autobusais, nors vargino karštis ir ilgi autobusų stovėjimai bei nemigo naktys , bet nugalėjo jaunystė ir optimizmas ir didis viso ansamblio - tiek šokėjų, tiek muzikantų susiklausymas bei noras dalyvauti... Ir niekas Panevėžyje netikėjo, kad „Grandinėlės“ šokėjai , be dvyliktokų, tuoj po Dainų šventės sugebės parengti 2 konkursines programas, kad išvyks į vieną iš didžiausių Europos festivalių, kad laimės patį aukščiausią apdovanojimą, kad aplankys svajonių miestą Barseloną... nors kelionės pradžioje ši svajonė , belaukiant 17 val. autobuso pakeitimo jau buvo sudužusi...Ir kaip sako ansamblio meno vadovė Zita Rimkuvienė - nieko nėra neįmanoma- tik reikia šiek tiek pastangų,noro ir būtinai turėti tikslą ar svajonę..o svajonės juk pildosi...

O ansamblio „Grandinėlė“ šių metų svajonės dar nesibaigė : po trumpų atostogų dar laukia koncertinės kelionės į Estiją, Švediją bei drauge su šokių kolektyvu „Miestelėnai“ į Jungtines Amerikos valstijas ( Los Angeles, Kaliforniją) , kur Grandinėlės“ šokėjai jau lankėsi 2008 metais XIII -oji Pasaulio lietuvių dainų šventėje...Ansamblio meno vadovė Zita Rimkuvienė nuoširdžiai dėkoja ansamblio tėvų komitetui, šokėjų ir muzikantų tėveliams už pagalbą ir paramą rengiantis šiam festivaliui, kuris į ansamblio istoriją įeis kaip vienas iš didžiausių laimėjimų, po 1998 -ųjų Meksikos ir 2005 -ųjų Šiaurės Velso ...O rudenį, prasidėjus naujiems mokslo metams ,visus norinčius kviečiami papildyti ansamblio „Grandinėlė“ gretas ,drauge rengti programas ir garsinti Lietuvos vardą Pasauyje...

Grandineles sokejai ir Zilvicio muzikantai po konkusinio pasirodymo Cantanigros festivalyje Ispanija 2014 IIGrandineles jaunimas Cantonigros festivalis 2014 IGrandineles sokejai Ispanijos aiskteje Barselonoje 2014Grandineles sokejos Cantonogros festivalyje Ispanijoje 2014 IIIGrandineles solistai Ispanijos festivalyje 2014 II

Baigėsi pavasario dienos stovykla ,,Patirk pats“

 

Balandžio 14-18 dienomis Kultūros centre Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko kasmetinė pavasario dienos stovykla ,,Patirk pats“. Pavasario atostogas praleisti stovykloje panoro trylika vaikų nuo 7 iki 12 metų amžiaus.Stovykloje vyko kūrybinės dirbtuvės, vaikai atliko kūrybines, testo užduotis, fizinį aktyvumą skatino baseine, gilino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, Panevėžio muzikos mokykloje susipažino su įvairiais muzikos instrumentais ir jų techninėmis galimybėmis. Edukacinė sprogramos ,,Kimekomi“ metu stovyklautojai susipažino su Japonijos kultūra, meno rūšimis, patys pasigamino po japonišką suvenyrą-žaisliuką, mokėsi žaisti šachmatais. Kaip ir kiekvieną vasarą, Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai ,vaikų vasaros atostogų metu, organizuos vasaros dienos stovyklas. Šiose stovyklose vaikai turės galimybę susirasti naujų draugų, kūrybingai praleisti laisvalaikį, aplankyti įvairias Panevėžio miesto įstaigas ir susipažinti su jų veikla.

Norite pasimokyti Japonijos tradicinės kimekomi technikos?

Vasario 19 dieną Panevėžio bendruomenių rūmuose sėkmingai startavo edukacinė programa „Japonijos tradicinės kimekomi technikos pristatymas“.

Nors programa skirta 5-12 klasių moksleiviams, sužinoti apie Japonijos kultūrą ir pasigaminti savo kimekomi žaisliuką panoro kur kas jaunesni programos dalyviai. Šiek tiek daugiau nei valandos trukmės programoje vaikai sužinojo, kas yra Japonijos sostinė, geiša, kimono, samurajus, o svarbiausia - susikūrė savo kimekomi suvenyrą ir su juo nusifotografavo.

Teigiami atsiliepimai paskatino organizatorius pratęsti japoniškojo kimekomi gamybą ištisus metus, todėl dalyvauti šioje edukacinėje programoje galėsite bet kurį mėnesį, prieš tai iš anksto suderinę laiką. Užsiėmimai organizuojami tik grupėms dalyvių. Informacija ir registracija tel. 8 620 27 965, 8 662 50432.

IMG 6669IMG 6626IMG 6712

Lietuviškas šokis Pietų Amerikos žemyne

Berisso (Buenos Aires Argentina) Lietuvių kulturos draugijos Nemunas kvietimu Pietų Amerikoje (Argentinoje ir Urugvajuje) su koncertine programa lankėsi šokėjai iš Lietuvos – tai Panevėžio bendruomenių rūmų liaudiškų šokių kolektyvas “Miestelėnai” (vadovė Zita Rimkuvienė). Pirmoji viešnagės savaitė vyko Montevidėjuje (Urugvajus). Šokių kolektyvas “Miestelėnai” iš Lietuvos drauge su lietuvių šokių kolektyvu “Ąžuolynas” Montevideo Ateneo teatre surengė šventinį koncertą, skirtą lietuvių kultūros draugijos šokių kolektyvo “Ąžuolynas” - 45 mečiui, koncertavo Montevijuje įsikūrusios Vokiečių kultūros draugijos surengtoje imigrantų fiestoje, taip pat surengė koncertą Montevideo lietuvių bendruomenėje, aplankė sostinę ir seniausią Urugvajaus miesta Colonia ( Kolonija). Šokėjus iš Panevėžio globojo Lietuvos konsulė Urugvajuje Cecilia Hernandez Švobas ir Montevideo lietuvių kultūros draugijos pirmininkas Gustavo Gerardo Martinez bei šokių kolektyvo “Ąžuolynas” nariai.

Po savaitės gostrolių Urugvajuje, Panevėžio šokių kolektyvas “Miestelėnai” keltu is Montevideo per La Platos ( Sidabro) upę atplaukė į Buenos Aires (Argentina) , kur toliau kolektyvo globą perėmė Berisso lietuvių kultūros draugija “Nemunas” ir šokių kolektyvas “Nemunas”. Šokėjai iš Lietuvos Argentinoje surengė taip pat tris koncertus: pirmasis vyko La Platoje (Buenos Aires provincijos gubernatoriaus rūmuose) , kur vyko 36 –os imigrantų šventės vienas iš renginių - Emigrantų gražiausių 19-os šalių merginų prisistatymas,vėliau sekė koncertas seniausioje lietuviu kultūros draugijoje “Nemunas” , kur drauge vyko ir susitikimas su lietuviu kulturos draugijos valdybos ekspirmininku Alfredo Dulke, dabartiniu draugijos pirmininku Esteban Dulke, Berisso lietuvių šokių ansambliu “Nemunas” dalyviais ir jo vadovu –Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovu Pietų Amerikai Juan Ignasio Kalvelis ir kt. Didžiulis įvykis buvo ir kolektyvo vadovės Zitos Rimkuvienes pokalbis tiesioginėje radijo laidoje , kur labai gražiai kalbėjo apie lietuvių kultūros draugijų ir bendruomenių veiklą , lietuvybės ( kalbos, papročių, tradicijų) išsaugojimą Pietų Amerikos žemyne bei pakvietė ne tik šokių kolektyvus, bet ir tėvynainius apsilankyti 2014–ais metais Lietuvoje ,kur liepos 1-6d. Vilniuje vyks Dainų šventė “Čia - mūsų namai”, skirtoje I –osios dainų šventes Lietuvoje paminėjimo 90 –mečiui. Vienas iš svarbesnių koncertų buvo spalio 12d.,kur 36 –oji Imigrantų fiestoje “Miestelėnų” šokėjai drauge su Berisso lietuvių šokių ansambliu “Nemunas” surengė dviejų dalių koncertą pagrindinėje miesto scenoje, kur visą koncertą bei gražuolių pasirengimą tiesiogei transliavo regioninė televizija. “Miestelėnų “ kolektyvo koncertinę kelionę vainikavo didžiulis 20-ies šalių paradas su menine programa ir šokėjų pasirodymu, kur Lietuvos koloną puošė ne tik dviejų šalių (Argentinos ir Lietuvos) vėliavos, gausios šokėjų gretos , bet ir didžiulis simbolis - Gedimino pilis, kuri buvo vežama ant vėliavų spalvos audeklu ir balionais papuoštos mašinos , kiekvienam primindama Tėvynę Lietuvą. 36 -oje imigrantų šventėje Berisso (Buenos Aires provincija) , kuri tęsėsi nuo rugsėjo 4-os iki spalio 13- os dienos, šveciai ir lankytojai galėjo ne tik grožėtis menine 20 –ies šalių programa, rinkti imigrantų karalienę (ja tapo atstovė iš Lenkijos) , bet kartu paskanauti ir 20-ies šalių nacionalinių valgių, pasigrožėti Argentinos tautodailininkų darbais bei puikiu šventiniu fejerverku. Po imigrantų šventės dalis “Miestelėnų “ nariu išvyko į Tandil miestą (Buenos Aires Provincija) ir ten 2 dienas viešėjo naujai įsikūrusioje lietuvių bendruomenėje “Laiva Lietuva”, pamokė lietuviškų šokių, aplankė žymias miesto vietoves, keltuvu kėlėsi į kalnus, o kita dalis išvyko pamatyti 7 –uoju Pasaulio stebuklu vadinamo Iguazu krioklio, isikūrusio Argentinos šiaurinėje dalyje prie Brazilijos sienos , o grįžę aplankė ir pačią Buenos Aires sostinę. O išsiskiriant oro uoste ne vienam nuriedėjo išsiskyrimo ašara, nes “Miestelėnų” viešnagė baigėsi …Tad į namus visi išskrido su viltimi, kad kitąmet ir Urugvajaus “Ąžuolynas” ir Berisso “Nemunas” bei kiti išeivijos šokių kolektyvai atvyks į Dainų šventę Vilniuje, kur drauge su viso Pasaulio lietuviais suksis bendrame šokio rate.”Miestelėnų” kolektvvo meno vadovė Zita Rimkuviene nuoširdžiai dėkoja Lietuvos konsulei Urugvajuje Cecelia Hernandez Švobas, Urugvajaus (Montevideo ) lietuvių kultūros draugijos pirmininkui ir šokių kolektyvo “Ąžuolynas” vadovui Gustavo Gerardo Martinez, Berisso (Buenos Aires, Argentina) lietuvių kultūros draugijai “Nemunas” - ekspirmininkui Alfredo Dulke , pirmininkui Esteban Dulke ir šokių kolektyvui “Nemunas” bei jo energingam vadovui Juan Ignasio Kalvelis už įspūdingai suorganizuotą koncertinę kelionę ,kurios metu “Miestelėnų” kolektyvo šokėjai turėjo puikią galimybę aplankyti dvi nuostabias šalis už Pusiaujo, perplaukti plačiausią Pasaulyje upę La Platą, pereiti per plačiausią Pietų Amerikos gatvę sostinėje Buenos Aires , dalyvauti iki ašarų jaudinančiose koncertuose, sustikti su tėvynainiais (net keturi “Miestelėnų” nariai surado savo gaminaičius), išsiskyrusiais su Tėvyne Lietuva beveik prieš šimtą metų , pasimokyti argentinietiško tango bei paskanauti nuostabios argentinietiškos virtuvės… Tai buvo nepakartojama, neapsakoma ir nedaloma…Tai buvo tarsi sapnas - kitame kontinente, kitame paros ir kitame metu laike … Tai buvo pavasaris gamtoje , mums dar ir širdyje...

 

Dienos be diržo. Kuriu ir augu. I dalis. Susitikimas- diskusija.

Š.m. spalio 18 d. Bendruomenių rūmai kartu su Vaiko teisių apsaugos Panevėžio bei Anykščių skyrių vedėjomis, mokyklų pedagogais, visuomenine organizacija „Gelbėkit vaikus“ ryto susitikimu paminėjo tarptautinę smurto prieš vaikus dieną. Susitikime buvo diskutuojama smurto prieš vaikus tema, aptariamos parazkatinančios sistemos problemos, galimi sprendimo būdai. Svečiai iš Anykščių mielai pasidalino savo mintimis ir potyriais organizuojant socialines akcijas.

Diskusijos metu buvo prieita prie bendrų išvadų:

  • - sistema skatina visuomenės narius parazituoti ir vengti prisiimti atsakomybę už savo socialinę padėtį, ši problema plinta, kadangi parazituojančios šeimos ugdo taip gyventi savo vaikus, kurie kuria to paties modelio šeimas.
  • - Smurto protrūkių daugėja. Mūsų abejingumas skatina smurto plitimą. Todėl kiekvienas turime būti neabejingas – svarbu išmokti atpažinti žalojamą vaiką ir nelikti abejingiems.
  • - Kaip prevencijos priemonė, skatinanti toleranciją ir neabejingumą, gali būti darbo terapija, pvz.: mokyklose galima sodinti sodą, kuriuo būtų galima rūpintis, o rudenį džiaugtis derliumi.
  • - Kiekvienas savo buvimu veikiame savo aplinką, taip įtakodami visuomenės pokyčius arba jų nebuvimą, todėl mūsų rankose didžiausia galia - veikti.

Mokyklos kviečiamos dalyvauti piešinių konkurse „Dienos be smurto. Kuriu ir augu“ ir iki š.m. gruodžio 1 d. siųsti piešinius smurto prieš vaikus tema.

Gruodžio 10 d. vyks koncertas ir apdovanojimai, o piešinių paroda eksponuojama 2014 m. Nevėžio paupyje.

 

Nuoširdžiai dėkojame dalyviams už padovanotą laiką. 
PAVASARIO ATOSTOGŲ STOVYKLA
IMG_0028 IMG_0040

       Balandžio 2-6 d. Panevėžio miesto vaikai lankė vaikų dienos užimtumo stovyklą „Atrask save“. Šios programos metu vaikai turėjo įvairios kūrybinės veiklos: gamino Velykinį Oliziuką, kiškučius, viščiukus, origami žvaigždę ir dar daug kitų įdomybių, rungėsi stalo žaidimų varžybose, sportavo. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje žiūrėjome filmą „Pasaulių karas -2. Antroji banga“. Velykinė bobutė vaikams už iniciatyvą dalyvaujant rungtyse bei įminant mįsles įteikė daug šaunių prizų. Laukiame vaikų, norinčių lankyti vasaros stovyklą.

VELYKINIS OLIZIUKAS
 
Oliziukas_1 Oliziukas_2
 
      Š. m. kovo 12 ir 16 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko dvi edukacinės programos „Velykinis Oliziukas“. Jose dalyvavo Panevėžio „Vilties“ pagrindinės mokyklos šeštokai ir ketvirtokai su auklėtojomis. Vaikai sužinojo, kas yra Oliziukas ir kam jis skirtas, džiaugėsi savo kūryba bei išradingumu. Oliziukas suteiks vaikams ir Jų tėveliams džiaugsmo bei papuoš velykinius stalus. Laukiame Jūsų edukacinėse programose.
 
NEĮGALIŲJŲ DIENOS CENTRO „ŠVIESOS ARKA" PROJEKTO PENKERIŲ METŲ ĮGYVENDINIMO POPIETĖ
 
xMG_4134 xMG_4190
 
       Š. m. kovo 14 d. Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko neįgaliųjų dienos centro „Šviesos arka“ projekto penkerių metų įgyvendinimo popietė. Šią popietę organizavo neįgaliųjų dienos centras „Šviesos arka“, kuri veikia Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmuose nuo 2007 metų pagal ES finansuojamą projektą „Parama neįgaliųjų profesinės reabilitacijos ir nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtrai“. Neįgaliųjų dienos centro „Šviesos arka“ projekto penkerių metų įgyvendinimo popietėje džiaugėmės penkių metų vykdytos veiklos rezultatais. Šio centro lankytojai G. Skrupsienė ir D. Pauša deklamavo savo kūrybos eiles. Popietėje dalyvavo Jaunuolių dienos centras, kurie džiaugėsi, kad tokia popietė yra puikus būdas susitikti ir pabūti kartu. Pirmo aukšto koridoriuje buvo atidaryta Aldonos Zinkevičienės tapybos darbų paroda „Teptuko šėlionės“. Prie mažosios salės fojė buvo eksponuojama neįgaliųjų dienos centro „Šviesos arka“ Ritos Jakšienės, Danguolės Butvilaitės ir Alvyros Mučinskajos rankdarbių paroda. Šiai popietei jaukumo suteikė Panevėžio muzikos styginių instrumentų orkestro (vadovė V. Luomanienė) koncertas. Smuikų garsai įsiskverbė į mūsų širdys viliodami svajoti ir džiaugtis pavasariu.

TRYS KARALIAI APLANKĖ IR PANEVĖŽĮ

Picture_072 Picture_105

 

      Krikšioniškasis pasaulis sausio 6 d. mini Trijų Karalių šventę. Tai daugelio katalikiškų miestų tradicija, apdovanojanti gyventojus gera nuotaika ir džiugiomis akimirkomis. Ta proga sausio 6 d. Trys Karaliai aplankė ir panevėžiečius. 12 val. ir 16 val. Trys Karaliai vaikščiojo Laisvės a., 18 val. Babilone I ir sveikino miestiečius, fotografavosi su panevėžiečiais.

      Trijų Karalių diena – tai paskutinė kalėdinio laikotarpio (Saulėgrįžos) šventė. Evangelijoje minimi trys išminčiai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras – atvyko pagarbinti gimusio Karaliaus, nes matė užtekant jo žvaigždę, ir atnešė Kūdikėliui dovanų: aukso, kuris teikiamas karaliams, smilkalų, kurie kaip malda kyla į dangų, ir miros, kuri simbolizuoja amžiną gyvenimą. Tikima, kad šią dieną ant durų kreida užrašius K+M+B namai bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių. Iš to ir kilo paprotys persirengus Trimis Karaliais pokalėdinių laikotarpiu vaikščioti po namus paliekant vardų inicialus.  

ĮSPŪDŽIAI IŠ ŽIEMOS ATOSTOGŲ STOVYKLOS

IMG_0030 IMG_0053111

      Kaip ir per kiekvienas vaikų atostogas, Panevėžio bendruomenių rūmuose vyksta dienos užimtumo stovyklos. Gruodžio mėnesį vyko žiemos atostogų stovykla, suburusi draugėn vaikučius, norinčius aktyviai, įdomiai bei prasmingai praleisti laisvas dienas.

      Žiemos atostogų metų stovyklautojai lankė įvairias parodas - „Šaltinėlio“ bibliotekoje Lietuvos dailininkų sąjungos nario Remigijaus Kriuko stiklo meno parodą „Švytėjimas“, Smėlynės bibliotekoje Andriaus Repšio fotoparodą ant šilko „Baltas rytmetis žiemos“. Stovyklautojai turėjo galimybę pažiūrėti filmą „Gatvės šokiai“ Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės - Bitės viešojoje bibliotekoje. Kadangi stovykla vyko šventiniu laikotarpiu, vaikai galėjo pasidžiaugti ir kalėdiniais spektakliais - Panevėžio bendruomenių rūmuose vaikai žiūrėjo kalėdinį spektaklį „Mamulės Mū ir Varnos Kalėdos“, Panevėžio teatre „Menas“ kalėdinį spektaklį „Makačiukų išdaigos“. Stovyklos metu vyko kineziterapeutės užsiėmimai. Vaikai buvo mokomi taisyklingos laikysenos, žaidė judrius žaidimus.

 

Labai lauksime vaikų, norinčių lankyti mūsų stovyklas.

 

 

VAIKAI MOKĖSI KALĖDŲ BURTŲ
 Kaledu_burtai_4 Kaledu_burtai_5 Kaledu_burtai_6
 
        Š. m. gruodžio 16 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko dvi edukacinės programos „Kalėdų burtai“. Jose dalyvavo Panevėžio lopšelio – darželio „Vaikystė“ penkiamečiai su auklėtojomis ir Panevėžio „Aušros“ pagrindinės mokyklos penktokai su auklėtoja. Vaikai susirinko šventiškai papuoštoje salėje, susėdo prie kalėdiškai papuoštų stalų ir susipažino su lietuvių Kūčių ir Kalėdų tradicijomis. Sužinojo ir praktiškai išbandė tradicinius kalėdinius burtus. Visi supratome, kad šios senos tradicijos iki mūsų dienų atėjo tik todėl, kad jas žmonės perduodavo iš kartos į kartą. Vaikai patys pasižadėjo neužmiršti sužinotų kalėdinių burtų ir pasidalinti žiniomis su savo draugais ir artimaisiais.
Prieš pat Kalėdas dar sulauksime vaikų iš kitų Panevėžio mokyklų. Su artėjančiom šv. Kalėdom! Ir laukiame Jūsų Panevėžio bendruomenių rūmuose edukacinėse programose.

Kaledu_burtai_9 Kaledu_burtai_8 Kaledu_burtai_7

ADVENTINĖ POPIETĖ NEĮGALIESIEMS „Ieškok šviesos“

Neigaliuju_popiete Neigaliuju_popiete_3 Neigaliuju_popiete_2

          Š. m. gruodžio 2 d. Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko adventinė popietė „Ieškok šviesos“, skirta Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Šį renginį organizavo Neįgaliųjų dienos centras „Šviesos arka“, kuris veikia Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmuose nuo 2007 metų pagal ES finansuojamą projektą „Parama neįgaliųjų profesinės reabilitacijos ir nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtrai“. Popietė „Ieškok švieos“ jau tapo tradicija, kuria siekiame suburti Panevėžio miesto neįgaliųjų organizacijas nuoširdžiam bendravimui, savo kūrybinės veiklos pristatymui. 
          Popietei adventinę dvasią suteikė pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblio „Linas“ (vadovė Z. Rimkuvienė) šokėjų įneštas adventinis vainikas ir mišrių chorų „Čiūto“ ir „Atgaiva“ (vadovė D. Gaspariūnienė) dainininkų sugiedota adventinė giesmė „Išdžiūvus žemė“. Panevėžio šv. Petro ir Povilo bažnyčios kunigas V. Marozas palinkėjo visiems susirinkusiems kantrybės, susikaupimo, rimties laukiant Kristaus gimimo šventės.
          Į popietę atvyko ir Panevėžio miesto savivaldybės atstovai. Susirinkusius gražiais žodžiais pasveikino Tarybos narys R. P. Misiūnas ir kultūros skyriaus vedėja L. Krasauskienė. Svečiai pasidžiaugė, kad tokia popietė yra puikus būdas susitikti panašaus likimo žmonėms ir pabūti kartu.
          Savo programą pristatė šešios Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos: Neįgaliųjų dienos centras „Šviesos arka“,  Jaunuolių dienos centras, Panevėžio aklųjų laisvalaikio užimtumo centro liaudiškos muzikos ansamblis „Žilvitis“, (vadovė D. Nakienė), Panevėžio neįgaliųjų žmonių asociacijos kolektyvas „Ratelis“, (vadovas J. Mališauskas), Panevėžio aklųjų ir silpnaregių laisvalaikio užimtumo centro liaudiškos muzikos kapela „Iš kepurės“ (vadovė R. Jurkienė), V. Kokalo vadovaujamas kolektyvas „Jovaras“. Džiaugėmės, kad į renginį tradiciškai atvyko mūsų draugai iš Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro plastinės dramos trupės, kurie atvežė trumpą spektaklį „Meilė turguje“. Savo pasirodymais visus džiugino pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansambliai „Linas“ (vadovė Z. Rimkuvienė) ir „Sidabra“ (vadovė K. Nainienė). Kiekvienam pasirodžiusiam kolektyvui buvo įteiktos rėmėjų UAB „Midenė“ dovanos, o ant vaišių stalo puikavosi UAB „Dembavos medelynas“ obuoliai ir UAB „Dagemos konditerija“ saldumynai. Iš viso į renginį buvo pakviestos ir atvyko 20 Panevėžio miesto neįgaliųjų organizacijų.
          Adventinės popietės „Ieškok šviesos“ puošmena buvo Panevėžio muzikos mokyklos Styginių instrumentų orkestro (vadovė V. Luomanienė) koncertas. Smuikų garsai suvirpino ne vieno širdį ir ragino susimąstyti apie ateinančias gražiausias metų šventes.

RUDENS ATOSTOGŲ STOVYKLA

stovykla1 stovykla2

          Lapkričio mėnesį Panevėžio miesto vaikai lankė vaikų dienos užimtumo stovyklą „Atrask save“, kuri vyko keturias dienas. Per šį laiką vaikai turėjo įvairios kūrybinės veiklos: gamino rudeninių lapų eglutes, rožes, voriukus iš karoliukų, šimtakojus ir dar daug kitų įdomybių. Šios programos metu vaikai išmoko pasidaryti raktų pakabuką, rungėsi stalo žaidimų varžybose. Kineziterapeutė lavino vaikų taisyklingą laikyseną, žaidė judriuosius žaidimus. Stovyklautojai aplankė Vaikų ir jaunimo literatūros centre fotografijų parodą „Vienuoliktųjų vasaros vidurdienio vaikai“, nepaprastus per vasaros užsiėmimus sukurtus objektus „Bitės namelį“ ir „Laimės žiburį“, autorius Virginijus Benašas. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje žiūrėjome filmą. Vaikams įteiktos padėkos už dalyvavimą stovykloje dar ilgai primins apsilankymą Panevėžio bendruomenių rūmuose. Su nekantrumu lauksime vaikų žiemos atostogų.

MOKSLEIVIAI MOKĖSI ORIGAMI PASLAPČIŲ

IMG_0180 IMG_0218

          Spalio mėnesį kelios mokinių grupės dalyvavo edukacinėje programoje „Origami paslaptys“. Šios programos metu vaikai išgirdo Origami lankstymo meno atsiradimo istoriją, sužinojo apie popieriaus savybes, garsiausią origami meistrą Akirą Jošidzavą. Kiekvienas turėjo galimybę išmokti lankstyti tradicinį origami lankstinį – gervę. Viena grupė vaikų žadėjo savo mokyklai išlankstyti 1000 tokių gervių, kurios, pasak japonų legendos, turėtų išpildyti norą. Besidalinant įspūdžiais paaiškėjo, kad mūsų miesto mokiniams labai patiko lankstyti. O parsinešti namo du lankstiniai dar ilgai primins apsilankymą Panevėžio bendruomenių rūmuose.

JAU STARTAVO LAISVALAIKIO UŽIMTUMO PROGRAMA
„VALANDA PO PAMOKŲ“
 
IMG_0247
 
          Nuo spalio 3 d. prasidėjusi vaikų laisvalaikio užimtumo programa „Valanda po pamokų“ jau vyksta visą mėnesį. Per šį laiką vaikai turėjo įvairios kūrybinės veiklos: gamino rudeninių lapų eglutes, statė popierines piramides, rungėsi stalo žaidimų varžybose, pasigamino savo animacinių herojų spalvinimo knygeles ir dar daug kitų įdomybių. Su kineziterapeute lavino taisyklingą laikyseną, grakščią eiseną, žaidė judriuosius žaidimus. Su nekantrumu visi laukiame lapkričio mėnesio užsiėmimų! Kviečiame prisijungti! Tel. (8~45) 460625; el. paštas kristina.zvirbliene@pankultura.lt